اگه دلت خواست بيا تو

Bia 2 Dige

جلیل در این جلسات می گفت وقتی دچار چنین حالاتی می شود حتماً باید خون ببیند تا به آرامش برسد و فقط در مواقعی که دارو مصرف می کند چون به شدت بی حال می شود توان انجام چنین کارهایی را ندارد.

اعتماد: پزشکی قانونی مکلف شد درباره سلامت روانی پسری که یک دختر هشت ساله را بدون هیچ انگیزه یی کشته است، اعلام نظرکند تا درباره سرنوشت این نوجوان تصمیم گیری شود.

متهم که جلیل نام دارد سال 86 در سن 16سالگی دختر همسایه اش را به طرز فجیعی به قتل رساند و یک روز بعد بازداشت شد. اعمال غیرعادی این پسر مریوانی سبب شده است برخی به او لقب خون آشام کوچک بدهند اما وکیل مدافع وی معتقد است جلیل به صورت عمدی این کارها را انجام نمی دهد بلکه یک بیمار روانی مسلوب الاراده است.

وقوع قتل

خانواده جلیل و همسایه شان رابطه صمیمانه یی با هم داشتند و مرتب در رفت و آمد بودند تا اینکه روز حادثه دختر هشت ساله همسایه به نام شهین به خانه این پسر نوجوان رفت تا کمی بازی کند. او در طبقه دوم مشغول بازی های کودکانه شد و جلیل که والدینش در منزل حضور نداشتند در قسمت دیگری از خانه به کارهایش پرداخت تا اینکه ناگهان بدون هیچ انگیزه یی تصمیم گرفت شهین را بکشد.

 

بقیه در ادامه مطلب


پسر نوجوان سراغ دختر خردسال رفت و ابتدا او را به شدت به باد کتک گرفت و بعد وسیله یی را که در نزدیکی اش بود به سر و صورت شهین کوبید و در نهایت وی را خفه کرد. جلیل بعد از قتل جنازه را تکه تکه و آن را پشت رختخواب ها پنهان کرد و بدون اینکه به کسی حرفی بزند به درس خواندن پرداخت و تکالیف مدرسه اش را انجام داد.

بعد از ظهر آن روز مادر شهین که از غیبت دخترش نگران شده بود به خانه همسایه اش رفت و ناپدید شدن فرزندش را به والدین جلیل اطلاع داد و دو خانواده شروع به جست وجو کردند. آنها به کلانتری ها، بیمارستان ها، منزل اقوام و هر کجا که به ذهن شان می رسید ممکن است ردی از دختربچه پیدا شود رفتند ولی به نتیجه نرسیدند. در تمام این مدت جلیل سکوت کرد و هرچه از او پرسیدند آیا شهین را دیده است، جواب منفی داد.

اعتراف

جلیل صبح روز بعد راهی مدرسه شد و در آنجا به مدیر گفت چه عملی مرتکب شده است. اما مدیر مدرسه که حرف های این نوجوان را باور نمی کرد با این تصور که وی دچار توهم شده است او را به معاون امور تربیتی معرفی کرد. جلیل بار دیگر بر گفته هایش اصرار ورزید و در نهایت معاون مدرسه مجبور شد پلیس را در جریان قرار بدهد.

هنگامی که ماموران از پسر دانش آموز پرس و جو کردند وی مصرانه گفت شهین را کشته و جسدش را مثله کرده است. به این ترتیب ماموران همراه جلیل به خانه وی رفتند و در حالی که هنوز گفته های این نوجوان را باور نمی کردند به جست وجو در منزل پرداختند و جنازه دختر خردسال را یافتند. پس از آن بود که جلیل بازداشت و تحقیقات قضایی از او آغاز شد.

این نوجوان چندین و چند بار جزییات قتل را شرح داد و گفت هیچ انگیزه یی از کشتن شهین نداشته و فقط زمان حادثه صدایی را شنیده که به او می گفته باید این دختر را بکشد.

اعترافات غیرعادی جلیل از اختلالات روانی او حکایت داشت با این وجود متهم با قرار بازداشت به کانون اصلاح و تربیت معرفی شد تا تحقیقات ادامه یابد.

بیماری روانی

کارآگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند جلیل مدتی قبل قصد داشت برادر خود را به همین شیوه بکشد اما موفق به این کار نشد و پس از آنکه برادر وی از چنگش گریخت با چاقو اقدام به خودزنی کرد و دستش را از چند نقطه برید. علاوه بر این وجود برخی ناهنجاری ها در خانواده متهم و ابتلای برخی از اعضای خانواده اش به افسردگی و اختلالات روانی بر فرضیه بیمار بودن پسر نوجوان مهر تایید می زد.

در این بین مددکاران کانون اصلاح و تربیت نیز متوجه اعمال غیرعادی جلیل، پرخاشگری های او و خودزنی هایش شدند و پرونده پزشکی برای او تشکیل دادند و پزشک معالج داروهای قوی اعصاب و روان برای وی تجویز کرد.

در جلسه های مشاوره یی که جلیل در آن شرکت می کرد حرف های نامتعارف می زد و تاکید می کرد زمانی که می خواسته برادرش را بکشد باز هم همان صدای مرموز او را به این کار ترغیب می کرده است.

جلیل در این جلسات می گفت وقتی دچار چنین حالاتی می شود حتماً باید خون ببیند تا به آرامش برسد و فقط در مواقعی که دارو مصرف می کند چون به شدت بی حال می شود توان انجام چنین کارهایی را ندارد.

در نهایت پرونده مراحل مقدماتی را طی کرد و جلیل هفته گذشته پای میز محاکمه رفت اما به خاطر تاثیر دارو های اعصاب نتوانست از خودش دفاع کند.

محمد اولیای فرد وکیل مدافع متهم نیز با اشاره به وضعیت خاص پسر نوجوان از قضات خواست او را برای بررسی سلامت روانی به پزشکی قانونی معرفی و از رئیس کانون اصلاح و تربیت مریوان درباره شرایط بغرنج جلیل استعلام کنند.

بنا بر این گزارش تصمیم گیری درباره سرنوشت این نوجوان به بعد از اعلام نظر پزشکی قانونی موکول شده است.

 نویسنده : مسعود علیزاده - ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam