اگه دلت خواست بيا تو

Bia 2 Dige

 

 

مشاور وزارت دادگستری عربستان سعودی که در گذشته وجود رابطه میان دو نامزد از طریق اینترنت و دیدن چهره وی در یاهو مسنجر را اقدامی شرعی می‌دانست، به تازگی این کار را حرام اعلام کرده است.

 

 

شیخ "عبدالمحسن عبیکان" در این باره گفت: در گذشته اجازه داده بودم که مرد چهره نامزد خو را از طریق اینترنت ببیند اما اکنون به این نتیجه رسیدم که امکان دارد مرد ضعیف النفس باشد و در صورت ازدواج نکردن با آن دختر، از عکس او در فضای اینترنت سوءاستفاده کند بنابراین نظر قبلی خود را پس می گیرم و ارتباط از طریق اینترنت بدین شکل را حرام اعلام می‌کنم.
وی در ادامه افزود: هنگامیکه از من پرسیدند آیا جایز است که از طریق یاهو مسنجر چهره نامزد را دید یا خیر، چنین گفتم که اساسا دیدن چهره دختر پیش از ازدواج با هدف ازدواج حق مسلم مرد است و کار حلالی به شمار می‌رود و در سنت نبوی نیز چنین آمده اما اگر قرار باشد از طریق اینترنت موجب سوءاستفاده و نشر فحشا شود، بنابراین حرام است.
گفتنی است به رغم صدور چنین فتوایی اما به دلیل برخی عادات و تقالید بسیار سنتی و رادیکال موجود در عربستان سعودی که گاهی حتی مانع دیدن چهره دختر پیش از ازدواج می‌شوند، طی چند سال اخیر بسیاری از پسران از طریق اینترنت چنین کاری می‌کردند.
در‌ گذشته یعنی پیش از دسترسی افراد به اینترن، پسران عربستانی تنهای برای دانستن چگونگی چهره دختری که می‌خواستند با وی ازدواج کنند، به شرح، توضیح و توصیفاتی ک مادر یا خواهر خود که به خواستگاری می‌رفتند اکتفا می‌کردند.

حرف من : اولا همه پسرا این جوری نیستند فقط و فقط 98.8%  این جوری هستند که اینم رقمی نیست که به چشم بیادنیشخند(آقایون شوخی کردما) ولی در کل این یه حقیقت تلخ هست که از عکس دخترا سوء استفاده می شه و من بارها این رو دیدم . به هر حال دخترا هم حق دارن که عکسشون رو نفرستن.یاده یه چیزی افتادم شرمنده شدم جانه خودمافسوسناراحت

 

 نویسنده : مسعود علیزاده - ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam